Svetlo v tme
O mne

O mne

Môj príbeh intenzívnejšej práce s mentálnym potenciálom sa začal v priebehu rokov, kedy som sa rozhodol serióznejšie venovať pokru. Snažil som sa posúvať úroveň svojej hry a začal som narážať na množstvo vecí v oblasti mentálnej zložky svojho výkonu, ktoré ma limitovali. Postupne som na sebe pracoval a začal som odhaľovať obrovský potenciál ukrytý pred mojím zrakom. Začal som spoznávať techniky ako meditácia, práca s dychom a podobne, ktoré som si časom osvojil a pomáhali mi byť mentálne odolnejším a podávať stabilnejšiu výkonnosť v pokri.

Neskôr som sa stretol s knihou Mental Game of Poker od Jareda Tendlera, kde som sa zoznámil s pre mňa racionálnym zdôvodnením ako funguje napríklad emócia hnevu. Dávalo mi zmysel, že sa jedná o vzorec vytvorený z detstva, kedy som videl rodičov riešiť situácie hnevom a agresiou. Pátral som aj po iných vzorcoch a začal som sa venovať práci s nimi. Zistil som, že je to postupná práca, ale výsledky ma prekvapovali. Po istom čase sa však začali v mojej mysli objavovať myšlienky, ktoré sa stávali silnejšími.

Pýtal som sa sám seba: „Kto som?“.

Mal som pocit, že nežijem naplnený život. Veci, ktoré som robil dávali zmysel navonok, ale vo vnútri som cítil nepokoj. Odpoveď som nevedel istý čas nájsť. Po rozchode s mojou partnerkou však nečakane prišla. Navštívil som odborníčku na hypnózu, ktorú mi odporučil môj brat Ivan. Išiel som za ňou s neistým pocitom a otázkami ohľadom môjho ukončeného dlhoročného vzťahu. Po veľmi rozpačitom úvode a pocite, že odborníčka sa mi snaží ublížiť, nasledovalo zistenie, že

to je hlas môjho vnútra, ktorý som odmietal počúvať.

V ten deň som ho konečne nechal hovoriť a vypočul si ho. Veci nabrali nečakaný spád a môj život sa obrátil o 180 stupňov. Konečne som poznal odpovede, ktoré ťažili moje vnútro. Dovtedy som si myslel, že som šťastný a pozitívny človek. Teraz už viem, že to bola síce navonok pekná ilúzia, no vnútri bolo trápenie. Zmenil som svoj pohľad na život a začal som sa venovať veciam, ktoré naplnili môj život hlbším zmyslom. Počas tohto obdobia som odhalil obrovský potenciál, ktorý drieme vnútri nás všetkých. Pochopil som, že každý sa môže vydať na cestu za svojím lepším “JA”. Dôležité však na tejto ceste môže byť, či využijeme dostupné možnosti, aby sme si kráčanie spríjemnili a zefektívnili. Objavil som metódy koučingu, ktoré považujem momentálne za účinné pri práci s inými. Stále však hľadám a rozširujem svoje poznanie, aby som dokázal byť čo najefektívnejšou možnosťou na Vašej ceste.

Voľba je na Vás.

Certifikát – Approved Coach Specific Training Hours